Naujienos
Įvyko peržiūra
Įvyko peržiūra
Įvyko pavasario semestro darbų peržiūra.
ARTVILNIUS'12
ARTVILNIUS'12
Meninio ugdymo centras organizavo edukacinę lavinamąją programą renginyje ARTVILNIUS'12. 
Skelbimai
Skelbimų nėra

KVIEČIAME REGISTRUOTIS
APIE MUS

 

 

 

 

 

Meninio ugdymo centras nuo 2003 m. rengia būsimuosius architektus stojamiesiems architektūros specialybės egzaminams. Sukaupta patirtis užtikrina labai gerus stojančiųjų rezultatus. Dauguma Meninio ugdymo centro lankytojų įstoja į VGTU architektūros specialybę tarp pačių geriausių.

Padalinys veikia darbo dienomis, yra orientuotas į Vilniaus miesto gyventojus. Meninio  ugdymo centre mokiniai mokosi po 8-9 akademines valandas per savaitę, nuolat padedami mokytojų, todėl turi galimybę įgyti daug reikiamų žinių. Tuo šis padalinys skiriasi nuo Jaunojo architekto mokyklos, kuri orientuota į atvykstančius mokinius, veikia savaitgaliais ir moko labai koncentruotai, o mokiniai daug dirba savarankiškai, namuose. Labai svarbu, kad grupės Meninio ugdymo centre yra nedidelės, kiekvienas mokinys gauna dėmesio iš mokytojo.

Šis VGTU Architektūros fakulteto padalinys unikalus tuo, kad veikia ir kaip architektūrinės krypties meno mokykla 7-12tos klasių mokiniams. Ketveri mokymo metai padeda pasitikrinti ar architektūra jiems patraukli, kartu puikiai pasirengiant stojamiesiems egzaminams. Jeigu kursus lanko mokinys nuo septintos-aštuntos klasės, jis vėliau turi vienerius ar dvejus metus iki stojamųjų egzaminų, kad galėtų galutinai apsispręsti, ką veiks gyvenime. 

 

MENINIO UGDYMO CENTRO VEIKLOS KRYPTYS

 

 Keturių metų trukmės architektūrinės pakraipos dailės mokykla vyresniųjų klasių moksleiviams. Joje lavinami mokiniai nuo 7-10-tos klasės (dešimtokai gali stoti į antrąją klasę, mokosi trejus metus). Mokymo programa sudaryta taip, kad mokiniai ne tik įgytų reikiamus komponavimo, piešimo įgudžius, bet  tuo pačiu metu lavintų savo kūrybiškumą, susipažindami su įvairiais dailės žanrais. Bendra tvarka mokymas trunka ketverius metus. Trečioje ir ketvirtoje klasėse mokiniai ruošiami stojamiesiems į VGTU architektūros specialybę, mokymus priartinant prie reikalavimų, keliamų laikant Meninio architektūrinio išsilavinimo egzaminą. Baigę mokyklą mokiniai turi sukaupę turtingą savo darbų aplanką, išlavinę skonį ir meninius gebėjimus. Grupės nedidelės, neviršija 15 žmonių, o mokytojų kolektyvas rūpinasi kiekvienu mokiniu, tėvelius informuoja apie pažangą. Organizuojamos peržiūros, kuriose dalyvauja Architektūros fakulteto atstovai, padedantys vertinti mokinius ir teikiantys rekomendacijas mokymo programai.

 Meninio ugdymo centro dailės mokykla skirta tiems, kam netinka kitų dailės mokyklų liberalumas, nekonkretumas. Pas mus mokiniai praleis laiką tarp architektūrinių projektų, bus rengiami architektūros studijoms. Jeigu dailės mokytojai, tėvai atkreipia dėmesį į moksleivio talentą, galite pasitobulinti pas mus. Maloniai kviečiame pabandyti.

 

 


 Vienų ir dviejų metų parengiamieji kursai stojantiems į  architektūros specialybę. Į juos priimami mokiniai nuo 11-tos klasės, dvyliktokai gali studijuoti  vienus metus trunkančiuose kursuose. Besimokantys kursuose rengiami Meninio architektūrinio išsilavinimo  egzaminui: mokoma akademinio piešimo, architektūrinio projektavimo pagrindų, dailės istorijos. Meninio  ugdymo centro kursai architektūros studijoms vyksta darbo dienomis,  grupės neviršija 20 žmonių, o jei viršija, skeliamos į mažesnes.  Kiekvienas kursų lankytojas gauna mokytojo dėmesio. Kadangi šis egzaminas yra bendras daugumai Lietuvos aukštųjų mokyklų, kviečiame į kursus ir tuos, kurie  rengiasi studijuoti kitur.